Dolina Okususobana (Nagano)

Droga do Parku Krajobrazowego Okususobana 奥裾花自然園, o którym pisałam TUTAJ, prowadzi wzdłuż rzeki Susobana 裾花川, doliną Okususobana 奥裾花渓谷. Dolina ta jest bardzo malownicza, szczególnie na jesieni, gdy wznoszące się po obu stronach drogi góry mienią się feerią barw. 


W lecie rzeka i góry wyglądają tak:


Wzdłuż drogi można zauważyć wielkie ściany skalne, w których odciśnięte są podobno skamienieliny, gdyż cały ten obszar był swego czasu pod wodą. Niestety z poziomu drogi skamienielin nie widać. Widać jednak wgłębienia skalne wyrzeźbione przez wodę.奇岩千畳岩 Skała ta ma wysokość 150m i szerokość 80m. Właśnie na niej znajduje się dużo skamieniałości zwierząt morskich.

日影向斜

Na rzece Susobana znajduje się również zapora. Ma ona wysokość 83m i jest betonową zaporą łukową. Spełnia ona kilka funkcji - m.in. reguluje przepływ wody a także tworzy zbiornik wodny dla miasta Nagano, z którego woda jest używa w elektrowni wodnej. Budowa tej tamy została ukończona w 1969 roku. Tuż obok tamy znajduje się malowniczy most.Jak widzicie jechałam doliną Okususobany zarówno w lecie jak i na jesieni. W zimie znaczna część tej drogi, ze względu na duże opady śniegu, jest nieprzejezdna. 

Wam bardziej podoba się jesienny czy też letni krajobraz tej okolicy?

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty